Otevření Lesní školky Skalka v Ostrově u Macochy

Lesní školka Skalka v Ostrově u Macochy zažila 5.10. 2017 velký den. Den, kdy byla slavnostně přestřižena páska a lesní školka začala konečně fungovat.

         
         

Ostrovská lesní školka je ale v něčem jiná. Není, jako většina lesních školek, soukromá, ale je státní. Je pilotním programem Základní školy a městyse Ostrov u Macochy. Díky tomu, že je lesní školka zařazena pod běžnou školu rodiče platí nižší příspěvek na provoz školky, než je tomu u soukromých školek. Pedagogové využívají inovativní přístupy jako je prožitková a intuitivní pedagogika, waldorfská a montessori škola.

K založení a vybudování školky velkou měrou pomohla MO ANO v Ostrově u Macochy. Krajský úřad přispěl na vybudování školky částkou 300 000, - Kč. 

Celé slavnostní otevření lesní školky Skalka se neslo v přátelském duchu. Žáci místní školy měli připravený program, který se jak hostům, tak přihlížejícím rodičům líbil. 

Jako hosté se slavnostního přestřižení pásky zúčastnili Mgr. Lenka Dražilová, kandidátka Hnutí ANO do Poslanecké sněmovny a Ing. Jan Nečas - předseda OO ANO Blansko a předseda Výboru pro dopravu a územní plánování KÚ JMK.  

Lesní školku v Ostrově u Macochy čeká ještě dlouhá cesta, ale všichni z OO ANO Blansko držíme palce a přejeme pohodové děti a stále krásné počasí.

10. 10. 2017