Na celostátním sněmu ANO hlasovali i zástupci Blanenska

Čtyři (Jan Nečas, Lenka Dražilová, Lenka Šebelová, Lukáš Holík) zástupci Blanenska se zúčastnili celostátního sněmu hnutí ANO2011, který se konal po dvou letech v Praze. Z pohledu jihomoravských účastníků sněmu bylo mimořádně důležité, že svoji pozici místopředsedy Hnutí ANO obhájil brněnský primátor Petr Vokřál, který při hlasování získal velmi silný mandát - obdržel 173 z 209 odevzdaných hlasů.

Na sněmu, který se konal o víkendu 25. a 26. února, došlo k mnoha dalším důležitým rozhodnutím a volbám zaměřující se na další vývoj samotného hnutí, ale i občanů České republiky. Především hned první den sněmu byl ve funkci předsedy hnutí potvrzen Andrej Babiš. Z celkového počtu 210 platných hlasů obdržel 195 hlasů.

 

Volba nejen našich zástupců z oblasti, ale i dalších delegátů na sněmu byla vedena tím, že ve svém nominačním projevu sdělil svoje vize do budoucna a cíle, jakých chce docílit v případě, že bude zvolen.

Sobotní program byl pak věnován vystoupením hostů, mezi kterými byli zástupci ANO ve strukturách Evropské unie Věra Jourová, Pavel Telička a Dita Charanzová. Ti sněmu představili pozici ČR v unii a také úkoly, kterým se nyní věnují.

Mezi hosty byli i ministři za naše hnutí v současné vládě. K aktuálnímu stavu na ministerstvu obrany se vyjádřil Martin Stropnický. Ministr dopravy Dan Ťok seznámil shromáždění s bilancí splněných úkolů, ale zmínil i ty, které je ještě v nadcházejících měsících třeba uskutečnit. Bilancovali i ministr spravedlnosti Robert Pelikán a ministr životního prostředí Richard Brabec. Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj, poukázala na potřebu rozvoje místních a regionálních území se zájmem o řešení potřeb našich zastupitelů. Závěr prvního dne pak patřil volbě rozhodčí a smírčí komise a kontrolní komise.

Druhý den se účastníci sněmu věnovali schválení revize stanov s ohledem na zvětšující se členskou základnu, ale i na fakt toho, aby se hnutí stalo lépe fungujícím pro své členy a hlavně pro své voliče a občany. Stejně jako první den, tak i druhý den se volilo do orgánů hnutí. Svou pozici obhájil Jaroslav Faltýnek na pozici prvního místopředsedy. Dalšími místopředsedy byli vedle už zmíněného Petra Vokřála zvoleni Martin Stropnický, Jaroslava Pokorná Jermanová a Richard Brabec. Poslední volbou byli představitelé na pozice členů předsednictva hnutí. Kandidovalo 16 členů hnutí, uspěli karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová, místopředseda Sněmovny Radek Vondráček nebo poslanci Ladislav Okleštěk, Roman Kubíček a bývalý místopředseda hnutí Jan Volný, dále náměstek pardubického primátora Jan Řehounek, šéf moravskoslezského ANO Josef Bělica a šéfka třebíčské oblastní organizace ANO Monika Oborná.

Oba dva dny umožnili našim zástupcům se pobavit s našimi zástupci v poslanecké sněmovně, s kolegy z jiných krajů, ale také se zaměřit na dílčí úkoly pro nás v další činnosti hnutí. Závěr sněmu patřil jasnému sdělení: ANO, bude líp.

2. 3. 2017