Gulášobraní 2018

Je sobota 28.července 2018. Beru prkýnko na krájení, nůž a preventivně i náplast a pospíchám na letošní Gulášobrani 2018 do zámeckého parku v Blansku.

Náš tým, složený z členů hnutí ANO, se účastní zápolení o nejlepší guláš každý rok. KSMB připravilo pro letošní ročník krytá místa, lavice, stoly,  vodu, 8 kg hovězího masa, cibuli, dřevo na topení, kotlík na vaření, vařečku a trojnožku. Mimochodem, trojnožka je jistou formou pomsty pořadatele na všech účastnících. Na trojnožce zavěšený kotlík s obsahem, který je potřeba míchat, vyžaduje poměrně pevnou oporu. A tak nezbylo, než vzít rukavice a trojnožku při míchání držet. Když si uvědomíte, že venku bylo přes 30°C a vy stojíte 50 cm od ohně . . .

Hlavní rozhodčí byl Marcel Ihnačák, dvěma  michelinskými hvězdami oceněný slovenský kuchař. Průběžně obcházel jednotlivá stanoviště a ochutnával, povídal, bavil soutěžící i sám sebe. Vaření nám šlo jako po másle. Náš gulášek byl uvařen v termínu, měl krásnou barvu, voněl a náramně chutnal. Jen nedopatřením skončil náš, opravdu vynikající gulášek, na čtvrtém místě.

Ale víte co, nešlo jen o vaření, nešlo ani o to, kdo co vyhraje. Byl to fajn den, kdy se potkávají lidé v prostředí zámeckého parku, chutnají gulášky, poslouchají skvělou muziku,  dají si dobré pivko a užívají si krásného dne. A tak to má být.

15. 8. 2018